Specializáció és kutatási irány:
Programozás: BASH, GNUPlot, Pyhton, SQL, NoSQL, HTML, Java
DevOps Linux (Debian, Ubuntu, OpenSUSE)
NMR: oktatás (NMR gyakorlati kurzus oktatása az ELTÉN (2012–2016)),
szerkezetmeghatározás, módszerfejlesztés. NMR mérések kivitelezése, fejlesztése.
GC, HPLC, IR, MS, GC-MS, HPLC-MS, módszerek fejlesztése és mérése
GMP/GLP laboratóriumi munkavégzés, laboratórium menedzsment
Richter Gedeon Nyrt. munkatársa 2018-tól:
High Throuput Screening adatvizualizációs program újraírása Pythonban, Flask alatt. Segítségnyújtás LIMS rendszer megvalósításában - adatbányászat különböző fájlokban és adatbázisokban (Python, Jupyter). Anyagnyilvántartó rendszer fejlesztés Java és Tomcat segítségével. Weboldal fejlesztés belső használatra a K+F részlegen - céges kémiai adatok keresése és megjelenítése, minták nyomkövetése, mintaleadási rendszer, mérési statisztikák Python és Jupyter Notebook segítségével. Információmegosztás és adatkeresés az IT és a K+F részlegek között. Linux DevOps munkák (Ubuntu, Debian, CentOS), kis programfejlesztés BASH/Python/HTML/SQL/JavaScript/Java nyelven git használattal.
Balogh Dávid vagyok, 25 éves. 2021 januárjában diplomáztam a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karán biomérnök alapszakon egészségvédelmi specializáción. Ugyanitt végeztem el a mesterképzést is 2022 júniusának végén. A szakdolgozatomban analitikai infravörös mikrospektroszkópiával (MIR-FT-MS) vizsgáltam egészséges, ill. daganatos májszöveteket, amelyek elemzése közben találkoztam először a gépi tanulási technikákkal (PCA, LDA, SVM). Erre a CAMO cég The Unscrambler szoftverje állt rendelkezésemre, amely azonban bizonyos korlátokat szabott.
Mesterképzés alatt másfél évig az egyik legnagyobb magyarországi generikus gyógyszergyárnál volt lehetőségem fejlesztő analitikus gyakornokként ipari tapasztalatot gyűjteni, de úgy éreztem, hogy jobban vonz a statisztika és az adatelemzés területe.
A MI szakmérnöki képzésre azért jelentkeztem, hogy alapos ismeretekre tegyek szert ezen a tudományterületen, s olyan ,,hardskilleket” sajátítsak el, amelyekre korábban nem volt lehetőségem. Ezeket egy jövőbeli doktori képzés vagy statisztikus állásban történő elhelyezkedés során szeretném felhasználni.
Both Ádám vagyok. 2019-ben végeztem a Pannon Egyetem vegyészmérnöki alapszakán technológia szakirányon, majd 2020-ban vegyészmérnök MSc. diplomát szereztem művelettan szakirányon.
2019-től a Paks II. Atomerőmű Zrt. Vegyészeti, Sugár-, és Környezetvédelmi Osztályán dolgozom a radioaktív hulladékkezelési szakterületen.
Feladataim közé tartozik érvényt szerezni a hazai jogszabályokban és a radioaktív hulladékok kezelésére készített Nemzeti Programban foglaltaknak. Tevékenységem kiterjed mind a folyékony, mind a szilárd halmazállapotú nagyon kis-, kis-, és közepes aktivitású hulladékok gyűjtésére, kezelésére, minősítésére és átmeneti tárolására készített tervezési dokumentumok szakmai ellenőrzésére, véleményezésére. A szakterület koordinálásában részt veszek a tervezett erőmű leszerelési tervének kidolgozásában.
Célom, hogy a képzés alatt megszerzett tudást hasznosítsam a két új paksi blokk építési, üzemeltetési (és leszerelési) időszaka alatt.
Tanulmányok:
2019. Programozó informatikus
Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kar
2006. Jogi szakokleveles közgazdász
ELTE Jogi Továbbképző Intézet
2003. Pénzügy szakos közgazdász
Tessedik Sámuel Főiskola
Egyéb végzettségek:
2014. Erősáramú elektrotechnikus
2008. Adótanácsadó
2003. Mérlegképes könyvelő
Szakmai tapasztalatok (a legfrissebb felül):
Adó, számvitel, adatelemzés.
Bankműveletek.
Logisztika.
Controlling.
Vám- és külkereskedelmi ügyletek.
Érdeklődési kör:
Informatika.
Épületvillamosság.
Famunkák.
2022 júliusában szereztem Mérnökinformatikus BSc. oklevelemet a Szegedi Tudományegyetemen.
Több, mint 2 és fél év tapasztalattal rendelkezem a félvezetőgyártás területén. Jelenleg egy német félvezető gyártó multinacionális vállalat magyarországi lokációján töltök be Factory Integration Engineer pozíciót.
Feladatom a különböző gyártósori berendezések és a különböző MES rendszerek közötti kommunikáció kiépítése, valamint az adatgyűjtés megvalósítása. Emellett junior projekt manager és change management coordinator feladatokat is ellátok.
2021 nyarán, akkor 21 évesen két komplett gyártósor és több, mint 200 berendezés átköltözési munkafolyamatát terveztem meg a részlegünk számára. A terveket követve az átköltözést 0 óra előre nem tervezett állásidővel valósítottuk meg.
Az adattudomány és a mesterséges intelligencia által nyújtott lehetőségekkel az egyetemi tanulmányaim alatt ismerkedtem meg. Több BI Analysis-al és Machine Learning-el kapcsolatos kurzust hallgattam. A szakdolgozatomban több mint 100 gyártósori berendezés 3 havi alarm üzeneteit elemeztem. Az adatsor több mint 1,5 millió sort és 16 oszlopot foglalt magába. 2023 áprilisától Data Engineer pozícióban folytatom tovább szakmai életutamat. Célom, hogy olyan versenyképes tudást szerezzek, amelynek birtokában kiforrott MI alkalmazásokat tervezhetek és fejleszthetek, amelyek mindennapi értéket teremtenek.
A Pannon Egyetemen 2014-ben szereztem vegyészmérnöki BSc. diplomát, üzemeltetés szakirányon, majd 2016-ban vegyészmérnöki MSc. diplomát, folyamatmérnök szakirányon.
2016-tól kezdve az EGIS Gyógyszergyár körmendi telephelyének Galenikus üzemében dolgozom, Technológus pozícióban, ahol folyékony és fél-szilárd gyógyszerformákat gyártunk.
Elsődleges feladatom az üzemben informatikai hátterű újítások bevezetése, karbantartása, oktatása, folyamatos fejlesztése:
a hatósági elvárásnak megfelelve, a gyógyszerek egyedi azonosítóval való ellátását végző rendszert építettem ki.
A gyógyszer gyártó részlegen MES rendszert vezettem be.
Jelenleg a MES rendszernek a csomagoló részlegre való kiterjesztésén dolgozom.
Emellett technológiai dokumentációk készítését végzem, berendezés kvalifikálásokat, folyamatvalidálásokat tervezek meg és hajtok végre, vevői reklamációk kivizsgálásában veszek részt.
A képzéssel a célom megismerkedni az MI területtel, és lehetőség szerint alkalmazni az MI megoldásokat a munkámban a jövőben.
Programozó matematikusként végeztem a Kossuth Lajos Tudományegyetemen. Nem állt/áll tőlem távol az elektronika, elektrotechnika (Számítástechnikai műszerész technikusi végzettségem is van.), és PLC programozóként helyezkedtem el egy zsugorfóliás csomagológépeket gyártó cégnél. Ezután reptéri (München T2) csomagszállító rendszer tervezésében és beüzemelésében vettem rész. Egy rengetek elágazással bíró, 44 km teljes hosszúságú pályát kell elképzelni, több mint negyvenezer motorral, 180 PLC-vel és nagyon sok más rendszerelemmel. Magasfokú automatizáltság és megbízhatóság jellemzi. Feladatom volt még egy 25 fős csapat vezetése.
A reptéri projekt folytatásaként Siemens SINAMICS hajtáscsalád firmware és mérnöki rendszerei tesztelésével foglalkoztam. Ezt a mai napig végzem, kiegészítve innovációs tevékenységek támogatásával, innovációs koordinátorként. Időközben tanultam a Budapesti Corvinus Egyetemen (Informatikai menedzser) és a Kürt Akadémián (Agilis vezető).
Jelenleg a tesztelés mellett ipari automatizálással, ipar 4.0 megoldásokkal is foglalkozom. Munkatársaimmal kutatjuk, hogyan lehetne a hajtások (villanymotor) meghibásodását előre jelezni külső szenzorok felhasználása nélkül. Ezeken a területek (is) szeretném bevetni a mesterséges intelligenciát.
2019-ben végeztem a Pannon Egyetemen technológia szakirányos hallgatóként vegyészmérnök alapszakon, majd rögtön ezt követően az Egis Gyógyszergyár Zrt. körmendi telephelyén helyezkedtem el üzemi GMP minőségbiztosító pozícióban, ahol a szilárd gyógyszerformák minőségbiztosítása tartozott hozzám.
2021-ben szintén a Pannon Egyetemen művelettan szakirányosként elvégeztem a vegyészmérnök mesterszakot is. Ugyanebben az évben telephelyen belül gyógyszergyártó üzemi részlegvezető pozícióba váltottam, ahol egy teljesen új – főleg onkológiai és hormonhatású termékeket gyártó – üzem vezetése volt a feladatom.
2022-ben Pécsre költöztem párommal, ahol a Takeda gyógyszeripari vállalat – szintén a gyógyszeriparba sorolt – vérplazma alapú terápiás területén helyezkedtem el a BioLife Plazma Hungary-nél, mint minőségügyi megbízott és meghatalmazott személy. Itt feladatom két plazmaközpont minőségbiztosítási rendszerének felügyelete/fejlesztése, alapanyag felszabadítás, valamint a későbbiekben termékfelszabadítás is.
A képzéssel célom a jelenleg exponenciálisan fejlődő mesterséges intelligencia megismerése, munkám során való potenciális alkalmazása.
Pohl László vagyok, 22 éves ellátásilánc tervező mérnök. 2022-ben végeztem az ELTE pszichológia alapszakján, utána elkezdtem a Huawei Európai Ellátólánc Központban dolgozni. A munkám során megismerhettem a telekommunikációs eszközök és digitális adattárolásra használt eszközök történelmét, működését és a mai technológiát. Továbbá lehetőségem volt megismerkedni a python programozási nyelvvel. Ezekkel a háttértudásokkal szeretnék nekilátni az MI kurzusnak, mert nagyon sok lehetőség rejlik ebben az egyre elterjedtebb eszközben.
2022-ben végeztem a Pannon Egyetemen okleveles vegyészmérnökként, ezt követően a MOL Nyrt. Dunai Finomítójában kezdtem dolgozni, 2 gyakornoki évet követően, technológia fejlesztő-modellező mérnökként, és jelenleg is ezt a pozíciót töltöm be. Feladataim közé tartozik többek közt a kőolajfinomítói üzemek modellezése, szimulációja, az üzemi berendezések monitorozása, reaktormodellek fejlesztése.
Korábban már próbálkoztam AI megoldások, machine learning modellek alkalmazásával a mindennapi feladatok során, a képzés során ennek lehetőségeiről szeretnék többet megtudni.
A Debreceni Egyetemen szereztem gépészmérnök BSc. diplomát járműipari folyamattervező, majd MSc. diplomát gyártástámogató szakirányon. Végzés után a Debrecenben található National Instruments amerikai hardvergyártó cégnél dolgoztam gyártómérnöki pozícióban, jelenleg a veszprémi Continental Automotive Hungary Kft. funkciófejlesztő és járműtesztmérnöke vagyok.
Fő területem az ADAS (Advanced Driver Assistance System) és a StandStill Management. Feladataim közé tartozik különböző járműtesztek tervezése, előkészítése és kivitelezése, funkciók applikálása (pl. visszagurulás-gátló, adaptív tempomat, vészfékasszisztens, elektromos kézifék, stb.)
A Mesterséges Intelligencia egyre nagyobb szerepet játszik a mindennapjainkban, így a mérnöki munkában is, ezért szeretném mindenféleképpen bővíteni az ezzel kapcsolatos tudásomat ezen a képzésen, hogy a későbbiekben munkám során is felhasználhassam az itt elsajátított készségeket.
Végh Márk vagyok, a zalaegerszegi Nextstep Innovation Kft. kutatás fejlesztési vállalkozás vezetője, a Pannon Egyetem Gazdálkodástudományi Kar Doktori iskola PhD hallgató és innovátor.
Jelenleg a saját vállalkozásomban dolgozok heted magammal egy élsport számára készülő telemetriai rendszer kifejlesztésén. A projekt során a mérnöki, a szoftveres és az egészségügyi részfeladatok együttműködésének megteremtése a legfőbb feladatom. Ezen felül a PhD képzésen veszek részt, ahol a kutatási területem a nyílt innováció megvalósulási lehetőségeinek vizsgálata. A nyílt innováció fogalma alatt a vállalati kereteken átívelő innovációs folyamatokat értjük. A fenti két terület mellett több civil szervezetet is vezetek, valamint országos és helyi testületeket támogatok tudásommal.
Az informatikával és a programozással a korábbi tanulmányaim során kerültek szoros kapcsolatba, a mesterséges intelligenciával pedig az elmúlt évben egy állami projekt keretén belül. A célom a képzéssel, hogy megismerjem a jövő technológiáját, annak alkalmazási területeit és lehetőség szerint a futó projektjeim során alkalmazni tudjam majd.
Az ELTE-én végeztem fizika BSc-t és csillagász MSc-t. A fizika szakot követően kutatóként az MTA Csillagászati Intézetében is volt lehetőségem alapkutatásokba bekapcsolódni. Jelenleg a több hazai egyetemet is tömörítő UniSpace konzorcium keretében veszek részt az űripari szemléletű űrtudományi továbbképzésben, jelenlegi kozmológiai kutatási témám az Univerzum kezdeti állapota.
Az informatika szakterületéhez már középiskola óta kötődöm és szereztem egy mérnökinformatikus BSc végzettséget is szoftverfejlesztésre specializálódva, de kipróbáltam már magam középiskolai informatikatanárként is. A Pannon Egyetem rendkívül innovatív mesterséges intelligencia szakmérnöki képzését mind az űriparban, mind a kozmológiai kutatásomhoz kamatoztathatónak látom, ezért is jelentkeztem a képzésre.