Köszöntünk a Mesterséges Intelligencia megoldásokat fejlesztő adat- és rendszertudományi szakmérnök/szakember képzés iránt érdeklődők körében. A képzést a Pannon Egyetemről a Mérnöki Kar és a Műszaki Informatikai Kar munkatársai álmodták meg a jelen és a jövő fejlődési irányának megfelelően.
A mesterséges intelligencia egyes fajtái már több évtizede léteznek, azonban a hatalmas mennyiségű és rendelkezésre álló adat, a számítógépes kapacitás jelentős fejlődése, valamint az új robosztus algoritmusok megjelenése az elmúlt években jelentősen felgyorsították az MI terjedését, és a technológia már jelen van szinte minden területen (különböző iparágakban, egészségügyben, marketingben, okos eszközök révén az otthonainkban, ...).
A közeljövőben a mesterséges intelligenciával foglalkozó szakemberek iránti igény várhatóan jelentősen növekedni fog, és ez a növekvő igény indokolja a Mesterséges Intelligencia megoldásokat fejlesztő adat- és rendszertudományi szakmérnök/szakember szakirányú továbbképzési szakok indítását.
Üzleti-, mérnöki- és K+F problémák megoldásához kapcsolódó adatelemzési feladatok megfogalmazása és önálló megoldása az adattudomány legkorszerűbb eszköztárának innovatív alkalmazásával.
Adatbázisok hálózatalapú reprezentációja és elemzése a modern hálózattudományi eszköztárakkal, valamint a korszerű gráfadatbázisokban rejlő potenciál kiaknázási lehetőségeinek részletes ismerete.
A komplex, nagyméretű adatbázisok elemzésére alkalmas sokparaméteres gépi tanulási modellek fejlesztése.
A nagymennyiségű nyelvi adat feldolgozására és elemzésére alkalmas módszertanok ismerete, szövegbányászati és az automatizált válaszadási technikák alkalmazása.
A komplex adatstruktúrák mintázatainak felismerésére, valamint ezen információk kiaknázására alkalmas technikák ismerete. A számítógépes látás és képfeldolgozás eszköztárának alkalmazása.
Modellezési és optimalizációs eszközök integrált alkalmazásával műszakilag és gazdaságilag optimális megoldásokra vonatkozó javaslatok kidolgozása, az optimális működést biztosító megoldások fejlesztése.
Komplex rendszerek és folyamatok elemzése, szűk keresztmetszetek feltárása, működési kiválóságot biztosító teljesítmény- és hatékonyságmutatók feltárása, figyelemmel kísérésre és állapotbecslésre, optimális irányításra és ütemezésre alkalmas algoritmusok és programok fejlesztése.
A nagyméretű adathalmazok elemzésére és a hatékony gépi tanulási modellek ezen adathalmazokon való alkalmazására alkalmas technikák és felületek ismerete, gyakorlati ismeretek a gépi tanulási modellek online alkalmazásában.
Részvétel feltétele: Legalább alapképzésben szerzett, államilag elismert oklevél
Munkarend: levelező
Finanszírozási forma: költségtérítéses: 500.000 Ft / félév
Képzési idő: 2 félév
A képzés iránymutató keretszáma: 20 fő / tanév
Képzési napok: szombat
Képzés helye: Veszprém / online
Jelentkezési határidő: Aktuális év január 17.
Keresztfélévben induló képzés (Első alkalom: Aktuális év - február)
Jelentkezési lap elérhetősége: https://felveteli.mk.uni-pannon.hu/index.php/kepzeseink/szakiranyu-tovabbkepzesek/mesterseges-intelligencia